پمپ ضد اسید

فروش پمپ ضد اسید

پمپ اسید چیست؟

امروزه پمپها در صنایع مختلف کاربردهای بسیاری دارند و به همین دلیل است که در مدل ها و سری های مختلف طراحی و تولید میشوند . پمپ اسیدی که با نام پمپ پلیمری و پمپ ضد اسید ، پمپ اسیدشور و پمپ اسید شویی نیز شناخته میشود، یکی از پرکاربردترین و پر مصرف ترین پمپها میباشد ، که قرار است در ادامه این مدل را به طور کامل به شما معرفی میکنیم.

پمپ اسیدی در زمینه هایی استفاده میشود که سیال مورد استفاده خاصیت های شیمیایی خورندگی داشته باشد، به همین دلیل نیز اجزای درونی این دستگاه از موادهای اولیه ای ساخته میشود که در برابر موادهای اسیدی مقاوم باشد و آسیبی نبیند. از پمپ اسید برای پمپاژ سیالاتی همچون اسید استیک، اسید سولفوریک، اسید سیتریک، اسید هیدروفلوریک، اسید هیدروکلرید و اسید نیتریک و سایر اسیدهای دیگر مورد استفاده قرار میگیرد.

دلایل استفاده از پمپ ضد اسید

وقتی در کار خود نیاز به انتقال مواد مختلف اسیدی یا بازی دارید، باید از انواع پمپ های مخصوص از جمله پمپ های انتقال اسید استفاده شود. این پمپ ها با توجه به مدل دارای دبی، فشار، قدرت و سایز خروجی متفاوتی هستند. همچنین این پمپ ها توسط تولید کننده های مختلفی تولید و عرضه میشوند.

پمپ اسید سولفوریک

پمپ های مخصوص اسید سولفوریک یکی از چند دسته پمپ هایی هستند که برای انتقال انواع اسید از جمله اسید سولفوریک نیز استفاده میشود. استفاده از پمپ اسیدی برای این انتقال مستلزم استفاده از مکانیکال مخصوص هستند که باعث خوردگی بدنه پمپ نشود برای این نوع کاربری ار مکانیکال سیل وایتون ( قرمز ) استفاده میشود.

عملکرد پمپ ضد اسید

جهت کسب اطلاعات فنی درباره انواع سایز و مدل پمپ های اسید شویی می توانید از طریق دکمه بالا و یا شماره های زیر با ما تماس بگیرید . همچنین میتوانید از طریق شماره موبایل درج شده در شبکه ها اجتماعی نیز پیام ارسال نمایید

021-33913151

09122464575

انواع پمپ اسیدی

این نوع از پمپ ها را هم میتوان با الکتروموتورهای سه فاز و هم با الکتروموتورهای تک فاز، کوبله کرد و با توجه به سیال مورد استفاده در فعالیت ویژگی های فنی دیگر دستگاه قابل تغییر توسط فروشنده و نمایندگی ها میباشد. هر دو بخش ورودی و خروجی این پمپ ها به صورت فلنجی، سر شلنگی و قابل تغییر و در سایز مختلف استفاده می شود. همچنین با توجه به تنوع کاربرد از نظر خواص شیمیایی و فیزیکی دارای عملکردهای مختلفی در برابر خورندگی مختلف اسیدها هستند. لیست قیمت پمپ ضد اسید به صورت زیر می باشد :

مدل پمپ توان موردنیاز (کیلووات ) قطر داخلی لوله ها    ( اینچ ) ارتفاع ( متر ) آبدهی                    ( ساعت مترمکعب ) قیمت مدل سرشلنگی
85 – نیم اسب 0.37 1-1 3 2 1.500.000
110 – یک اسب 0.75 1/4 1 5 5 1.800.000
140 – دو یا سه اسب 2.2 2-2 10 10 2.500.000
185 5.5 3 1/2 2 20 20 7.500.000
250- 20 اسب 11 4  3 30 30 11.000.000

*مشخصات درج شده در جدول بالا برحسب الکتروموتور 3000 دور است و قیمت درج شده بدون احتساب الکتروموتور و با مکانیکال سیل معمولی هستند.

عملکرد پمپ ضد اسید 

طرز کار پمپ های اسیدی به این صورت است که از پمپ ها ورودی سیالات توسط حرکت چرخشی پروانه درون موتور الکتریکی انجام میشود ، به این معنی که با حرکت پره های پروانه به سیال ، انرژی داده میشود باعث حرکت آن به سمت خروجی و خروج از دستگاه به صورت پر فشار رخ میدهد؛ به این دسته از پمپ ها پمپ جابه جایی مثبت میگویند. قسمت آب بندی در این پمپ ها بسیار مهم و حیاتی بوده به همین علت است که آن را از جنس تفلون ساخته و برای جلوگیری از تماس آب بندی با سیال در قسمت خارجی دستگاه تعبیه میشود ( تا در اثر خورندگی سیال آسیبی نبیند )، این امر باعث بالا رفتن بهره وری و سهولت تعمیر آن نیز میشود.

پمپ اسیدی

اجزای پمپ اسیدی

پمپ پلیمری یکی از پمپ هایی است که امکان سفارشی سازی آن بر اساس نیاز و درخواست مشتری به راحتی وجود دارد، به همین دلیل نمیتوان ویژگی های ساختاری و فنی را به صورت ثابت برایش ذکر کرد ولی به صورت کلی همه ی پمپ های اسید در چند ویژگی شباهت دارند. این نوع پمپ ها به سه دسته اصلی پلاستیکی یا تفلونی ، استیل و مگنتی تقسیم میشوند . در مدل های پلاستیکی و استیل معمولا از مکانیکال سیل استفاده میشود.

در مدل مگنتی از سیل مکانیکی استفاده نمیشود و به دو صورت مگنتی ( که از سیلینگ مگنتی استفاده شده ) و بدون سیل مکانیکی تولید و وارد بازار میشوند، دلیل این امر اهمیت زیاد بخش آب بندی پمپ میباشد. در موارد دیگر ساختار و ساختمان پمپ اسید مشابه هست. در این پمپ ها به صورت معمول، سیال به صورت نیمه باز و یک تکه به جریان درآورده میشود.

 • محفظه
 • پروانه
 • شافت
 • یاتاقان
 • آب بند

جنس بدنه پمپ ضد اسید

بدنه ی پمپ اسید که یکی از مهم ترین قسمت های دستگاه میباشد، به دلیل اینکه باید از اجزای داخلی در برابر عوامل محیطی مضر بیرون مراقبت کند پس باید از موادی ساخته شود که هم مقاومت کافی را داشته باشد و هم تا حد نیاز به اجزای داخلی هوا برسد. این بخش از جنس های PP ، PE ، PVC ، PVDF ، PTFE ساخته میشود که نوع و جنس آن توسط خریدار با توجه به نیاز فعالیت خود و نوع سیال ( مقدار خورندگی ، مقدار خطرناکی و ممنوعیت برای نشت سیال ) باید انتخاب شود.

 1. پمپ اسیدی GFP  : این مدل با پلی پروپلین و الیاف شیشه ساخته میشود و همچنین مدل پمپ اسیدی PVDF ، هر دوی این پمپ های برای سیالات خالص با خاصیت خورندگی و سایش تا دما 120 درجه مناسب هستند.
 2. مدل های PP و PE نیز برای پمپاژ سیال خالص تمیز و تا حداکثر دمای 80 سانتی گراد به کار برده میشوند.
 3. از ماده اولیه PTEF برای زمینه هایی استفاده میشود که باید دارای اورینگ و واشرهای ضد زنگ زدگی باشد، زیرا این ماده در برابر فشار آب مقاومت بالایی برخوردار است.

مزایای پمپ اسیدی

 1. انتقال آسان انواع اسید با خورندگی مختلف
 2. تعمیرات ، نگهداری و سرویس دوره ای آسان
 3. لوازم یدکی در دسترس

معایب پمپ اسید

 1. پمپ نباید خشک کار کند
 2. برای اسیدهای خیلی قوی نامناسب نیست
 3. لوازم یدکی در مدل های غیر ایرانی در دسترس نیست
روش های تماس با فروشگاه پمپ ضد اسید درویش

راهنمای انتخاب پمپ اسیدی 

یکی از مهمترین کارها در زمان خرید پمپ اسید ، انتخاب مدل مناسب است، زیرا فعالیت هایی که از این نوع پمپ استفاده میکنند به طور معمول سیالات خطرناک با خواص شیمیایی متفاوتی وجود دارند ؛ به همین دلیل مهم است لازم است که افراد بهترین و مناسبترین مدل و سری را برای کار خودشان انتخاب کنند.

به طور معمول پمپ پلیمری از موادهای PP ، PE ، PVC ، PVDF ، PTFE ساخته میشوند ولی با توجه به فعالیت های مختلف ( فشار ، نوع سیال و میزان حرارت و سایش ) اگر به مقاومت بیشتری نیاز باشد از شیشه، سرامیک، کربن و لاستیک نیز استفاده میشود، باید به خاطر داشت که هر کدام از مواد اولیه ی ذکر شده مناسب برای یک دسته ی خاص از فعالیت و سیالات میباشد.

در زمان انتخاب بهتر است که به موارد زیر دقت نمایید :

 1. در هنگام فعالیت حداکثر دمای تولیدی چه مقدار میتواند باشد.
 2. ارتفاعی که سیال باید هنگام پمپاژ طی کرده تا به مقصد برسد
 3. میزان فشار خروجی مورد نظر و یا مناسب سیال
 4. مقدار توانایی و تحمل بار پمپ
 5. مقدار خورندگی و یا ویسکوزیته بودن سیال
 6. مقدار مقاومت مورد نیاز پمپ ( با توجه به مورد قبل )
 7. قوانین استفاده ای که به طور حتم تولید کننده به صورت دفترچه یا برچسب آن ها را ذکر کرده است.

پیشنهاد میشود قبل از خرید پمپ اسیدی اگر در این زمینه اطلاعات و تجربه کافی را ندارید حتما با کارشناسان فروش ما تماس گرفته و  مشورت نمایید، زیرا در بعضی از زمینه ها با یک انتخاب غلط هم دستگاه در مدت زمان کمی آسیب دیده و دیگر کارآیی ندارد همچنین ممکن است به سیالات نیز آسیب برساند و موجب اتفاقات خطرناکتری نیز شود.

کاربرد پمپ اسید

همانطور که گفته شد از پمپ ضد اسید در صنایعی استفاده میشود که سیالات خاصیت شیمیایی خورندگی دارند و یا خاصیت های خطرناک دیگری که به هیچ عنوان نباید به دلیل نشتی دستگاه از پمپ خارج شوند.

در کارخانه های تولید مواد شوینده ، مایع صابون ، کلروفریک و درون  مبدل های حرارتی به دلیل وجود مواد خطرناک بسیار از این پمپ استفاده میشود.

همچنین در صنایعی مانند :

 • در زمینه های اسیدشویی
 • پمپاژ آب دریا
 • پمپاژ اسید های سولفوریک ، اسید نیتریک ، اسید فسفریک و اسید استیک
 • برای تصفیه ی آب
 • در ساخت کاستیک سودا
 • مناسب برای پمپاژ مایعات آبکار و آب نمک ، نیز مورد استفاده قرار میگیرد

مدل های پمپ ضد اسید

پمپ پلیمری دارای انواع مختلفی ست که شامل موارد زیر است

 1. پمپ اسیدی پلیمری : در این مدل معمولا از جنس PP و یا PVDF برای ساخت پمپ استفاده میشود
 2. پمپ ضد اسید مگنتی : این مدل که برخلاف پمپ های اسیدی معمول از مکانیکال سیل استفاده نمیشود و به جای آن از مگنت قوی استفاده میشود
 3. پمپ ضد اسید دیافراگمی
 4. پمپ اسید استیل  : این نوع پمپ نیز از نوع استیل 304 و یا 316 استفاده میشود

معرفی برندهای پمپ اسید

برندهای مختلف داخلی و خارجی پمپ پلیمری را تولید و عرضه میکنند

 • پمپ اسیدی شیمی پمپ ایران
 • پمپ بهمن
 • پمپ دبم
 • پمپ جت
 • پمپ مایه
 • و برندهای معتبر دیگر که به زودی معرفی خواهیم کرد
روش های تماس با فروشگاه پمپ ضد اسید درویش

کاتالوگ پمپ ضد اسید

برای دانلود کاتالوگ محصولات مختلف وب سایت به صفحه مربوط هر محصول مراجعه نموده و کاتالوگ مورد نظر را دانلود نمایید . با استفاده از کاتالوگ این محصولات میتوانید اطلاعات فنی شامل مشخصات هر مدل ( ارتفاع ، دبی ، فشار و اندازه ها  ).

فروش اینترنتی پمپ اسیدی

خرید آنلاین پمپ ضد اسید ، این امکان را به مشتری می دهد تا با لیست قیمت پمپ اسیدی به صورت کامل آشنا شوند. همین طور کاربران با خرید پمپ اسیدی به صورت اینترنتی و تماس با کارشناسان مجرب شهر پمپ، علاوه بر آگاهی از قیمت و مشخصات فنی آن ها نیز ظرف مدت زمان کوتاهی آشنا می شوند.

 

نکات مهم درباره راه اندازی پمپ پلیمری یا اسیدی

 • در این مدل به هیچ عنوان پمپ نباید خشک ( بدون سیال ) روشن شده و به حرکت دربیاید ، این امر باعث بالا رفتن دمای دستگاه و آسیب شدید به سیل و دیگر قطعات داخلی پمپ میشود
 • در زمان اسمبلینگ ( ترجیح بر این است که این کار توسط افراد غیر متخصص انجام نشود ، همچنین این عمل گارانتی محصولاتی که شامل این شرایط میشوند را باطل خواهد کرد ) به لوله های خروجی و ورودی و عدم وجود نشتی در دستگاه بسیار دقت نمایید زیرا در صورتی که مواد خورنده به بیرون دستگاه راه پیدا کنند به پوسته ی گیربکس می تواند آسیب جدی برساند.

پمپ ضد اسید صنعتی

پمپ های اسیدی صنعتی به پمپ هایی گفته میشود که در صنایع بزرگ و کارخانه ها استفاده میشود که برای شستشوی چیلر و آبگرمکن های صنعتی استفاده میشود ، این مدل ها همگی به صورت سفارشی قابل تهیه هستند.

پمپ ضد اسید استیل

شرکت شیمی پمپ ایران از سال ها پیش طراحی، تولید و خدمات مربوط به نصب و راه اندازی انواع پمپ های اسیدی در مدل های مختلف از جمله ( پلی پروپیلن ، استیل و … ) در سایزها و مشخصات فنی مختلف که در جدول زیر درج شده است را انجام می دهد. محصولات این شرکت در صنایع های بسیاری از جمله صنایع دارویی ، آرایشی بهداشتی ، صنایع شوینده ، صنایع نفت گاز و پتروشیمی و … کاربرد دارد.

فروشگاه پمپ درویش نمایندگی رسمی فروش پمپ اسیدی و دیگر این شرکت محصولات در تهران و دیگر شهرستان های ایران

تیپ و مدل توان ورودی مورد نیاز قطر لوله ارتفاع به متر دبی به مترمکعب در ساعت قیمت حدودی توضیحات
تیپ 120 2 اسب یک و یک دوم اینچ 6 6 پمپ استیل دو اسب
تیپ 140 3 اسب 2 اینچ 10 10 پمپ اسید استیل 3 اسب
تیپ 185 7.5 اسب 2 اینچ 20 20
مشخصات فنی درج شده در این جدول برحسب الکتروموتور 3000 دور در دقیقه است . قیمت های درج شده بدون احتساب قیمت الکتروموتور بوده و امکان اضافه شدن مبلغ مکانیکال سیل وایتون برای مصارف با خورندگی بالا وجود دارد

پمپ اسید شویی

یکی از پرکاربردترین و در عین حال اصلی ترین کاربردهای پمپ های ضد اسید استفاده از این پمپ ها برای اسید شویی ( شستشوی چیلر ، آبگرمکن ، دیسکلر در محیط های خانگی یا صنعتی ) است که کاربردان با توجه به محیط کاری خود میتوانند مدل مورد نظر خود را انتخاب نمایند. معمولا به خاطر ماهیت شستشو و عدم وجود اسید هایی با خورندگی بالا در این مدل ها میتوان از پمپ هایی با مکانیکال سیل های معمول استفاده نمود و نیازی به استفاده از سیل های وایتون ( قرمز ) نیست.

قیمت پمپ ضد اسید

هر پمپ اسید شامل دو بخش اصلی میشود که قیمت آن با توجه به این دو بخش قابل محاسبه میشود

 1. پمپ : این بخش از پمپ اسیدی که شامل بدنه اصلی ، شافت ، مکانیکال سیل و دیگر بخش های پمپ می باشد دارای قیمت معمولا ثابت هستند که در صورت عدم تغییر قیمت ارزهای رایج ، قیمت پمپ ابتدای هر سال توسط تولیدکننده اعلام میشود
 2. الکتروموتور : بخش دوم هر پمپ ، بخش راه انداز آن می باشد که معمولا الکتروموتور است ، این الکترموتور میتواند الکتروموتور استاندارد تولید شده و یا حتی موتور پمپی ( دی اسمبل شده از پمپ های آب معمولی ) باشد. با توجه به نیاز و انتخاب کاربر، انتخاب الکتروموتور ایرانی ، چینی و یا دیگر برندهای خارجی برعهده مشتری می باشد . به همین خاطر امکان فروش آنلاین و درج قیمت قطعی پمپ های اسیدی نیست. برای خرید پمپ ضد اسید میتوانید ضمن تماس با کارشناسان فروش ما و انتخاب الکتروموتور مورد نظر خود ( سه فاز یا تک فاز و قدرت الکتروموتور ) خرید خود را انجام دهید

روش های تماس با فروشگاه پمپ ضد اسید درویش

پمپ اسید شویی کوچک

برای بعضی مصارف مانند اسید شویی های آبگرمکن ، چیلر و … دیگر مصارفی که پمپ های نیم اسب کوچک اسیدی نیز پاسخگو هستند مشتریان و کاربران به دنبال پمپ های ضد اسید کوچک می باشند که معمولا مدل های نیم اسب ( و نهایت یک اسب ) جواب کار این دوستان را میدهد. به این پمپ های معمولا پمپ اسید شویی پکیج نیز گفته میشود . برای کسب اطلاعات بیشتر و قیمت پمپ اسید شویی پکیج و دیگر سایزهای پمپ های اسیدی از طریق شماره های های مختلف تماس و یا از طریق چت آنلاین در پایین همین صفحه با ما در تماس باشید

پمپ اسید شویی صنعتی

پمپ اسیدشویی صنعتی یک نوع دیگر از پمپ های صنعتی میباشد که با اسم های پمپ ضد اسید ، پمپ پلیمری یا تفلونی نیز نامیده میشود که از دسته ی پمپ های سانتریفیوژ به حساب آمده و به دلیل کاربرد آن در انواع صنایع و فعالیت ها برندهای مختلفی آن را تولید میکند . پمپ اسیدشویی صنعتی با توجه به نام آن بیشتر در صنایعی که سیالات آن حالت اسیدی و یا خورندگی دارند به کار برده میشود ولی به هرحال انتخاب آن باید با توجه به نوع سیال و فعالیت آن انجام شود .

فروشگاه درویش یکی از وارد کنندگان بزرگ و اصلی وسایلهای صنعتی از جمله پمپ های صنعتی که میباشد ؛ با توجه به سابقه ی چند ساله ی مجموعه درویش در عرضه کردن این نوع محصولات بهترین خدمات را به راحتی به شما عرضه کند و از ایجاد هرگونه مشکل و سختی برای مشتری در زمان خرید جلوگیری کند .

همانطور که گفته شد از این نوع پمپ ها برای پمپاژ سیالات اسیدی به خصوص در صنایع غذایی و بهداشتی به کاربرده میشود ، نوع و سری های مختلفی از این پمپ ها تولید و وارد بازار میشوند که نوع های بسیار مقاوم آن در صنایعی استفاده میشود که به صورت مستقیم از اسید برای پمپاژ استفاده میشود .

این پمپ برای پمپاژ اسید سیتریک ، اسید هیدروفلوریک ، اسید فسفریک و اسید نیتریک بسیار مناسب بوده و بدون هیچ گونه خطری وظیفه خود را انجام میدهند . در زمان استفاده از این نوع باید دقت داشته باشید که در صورت اسیدی بودن سیال ، فعالیتهای امنیتی مورد نیاز را انجام دهید زیرا به طور کلی هیچ دستگاهی نمیتواند به طور صد در صدی از سلامت نیروی انسانی مراقبت کند.

پمپ اسید شویی ایتالیایی

کیفیت محصولات ایتالیایی که در انواع صنایع مورد استفاده قرار میگیرد همیشه برای مشتریان و صنعتگران قابل قبول و مناسب برای استفاده بوده است . کیفیت بالای این محصولات در کنار بهره وری بالای آنها یکی از دلایلی است که مشتریان را به سمت این محصولات سوق می دهد .

اما این محصولات مشکلات کوچکی هم دارند . یکی از این مشکلات ، قیمت بالای مدل های ایتالیایی نسبت به نمونه های ایرانی می باشد که با توجه به وارداتی بودن این محصولات یک امر طبیعی می باشد . دیگر مشکلی که معمولا در این مورد پیش خواهد آمد کمبود و در مواقعی موجود نبودن کامل لوازم یدکی پمپ اسید شویی ایتالیایی می باشد . پمپ های اسیدشویی ساخت ایتالیا به شرطی که از برندهای معتبری خریداری شود کیفیت بالایی دارند

در لیست زیر تعدادی از محصولات اسیدشویی ایتالیایی را نام برده ایم که با با کلیک روی هر لینک میتوانید به صفحه مربوط به آن مراجعه نمایید

 • پمپ اسید شویی پاورفلو
 • پمپ اسیدشور فلوجت
روش های تماس با فروشگاه پمپ ضد اسید درویش

لوازم یدکی پمپ ضد اسید

طبیعتا استفاده از هر پمپی به خصوص پمپ های تخصصی مثل این مدل پمپ ها در طول زمان باعث ایجاد اصطکاک میشود ، مواقعی نیز مشکلاتی در مراحل استفاده مثل استفاده نامناسب، مشکلات برق و یا عدم شستشو و نگهداری پمپ بعد از استفاده باعث میشود که قطعات پمپ خراب شود ( در مواقعی حتی آب شود ) که در این مواقع نیاز به خرید لوازم یدکی پمپ می باشد. خرید و استفاده از پمپ های ساخت ایران اسیدی این مزیت را دارد که تمامی لوازم یدکی آن با قیمت به صرفه موجود می باشد.

بعضی از افراد اعتقاد دارند که تنها زمانی نیاز است که از لوازم یدکی استفاده کنند که دستگاه آسیب ببیند و یا مجبور به فعالیت در وضعیت سختی باشد ولی این تفکر بسیار اشتباه میباشد زیرا دستگاه ها در شرایط نرمال نیز احتمال آسیب دیدن دارند و باید از اول و قبل از رخ دادن هر اتفاقی با استفاده از این لوازم از دستگاه خود محافظت کنند.

انواع لوازم یدکی پمپ های انتقال اسید

پروانه پمپ اسیدی: کاربرد این قطعات در تعیین کننده مقدار جریان و فشار سیال درون دستگاه میباشد که میتواند انرژی را از موتور به سیال منتقل کند و با این کار باعث سرعت بخشیدن به عملکرد دستگاه میباشد.

پمپ اسیدی در دسته ی پمپ های دهانه باز قرار دارد و این قطعه به راحتی میتوان عملکرد دستگاه را مورد تاثیر قرار داده و بهره وری را افزایش دهد . اندازه و شکل این قطعه باید با توجه به نوع دستگاه انتخاب شود و نصب آن بسیار راحت بوده و خود فرد میتواند با چرخاندن قطعه آن را نصب کند.

سرشلنگی : سرشلنگی یکی از مهمترین قطعات یدکی پمپ اسیدی میباشد که آن را روی قسمت خروجی دستگاه وصل میکنند و در نقش لوله خارجی پمپ اسیدی فعالیت میکند.

کفی پمپ اسید : این قطعه در قسمت جلویی دستگاه وصل شده و به کاربرد یک محفظه برای نگهداری از قطعات داخلی پمپ را دارد ، قطعات دیگری همچون لوله خروجی و پیچ ها نگهدارنده در این قسمت تعبیه میشود.  در اصل از این قطعه برای جلوگیری از وارد  شدن آسیب های فیزیکی به قطعات داخلی پمپ استفاده میشود.

کلگی پمپ : کلگی را تقریبا در بیشتر مدل های پمپ های صنعتی استفاده کرد هرچند معمولا زمانی از این قطعه استفاده میشود که افراد میخواهند دستگاه را به یک الکتروموتور نصب کنند.

این قطعات یکی از فراوان ترین ابزارهای مرتبط به پمپ ها میباشد و هیچ سختی در خرید آنها وجود ندارد زیرا کلگی ها ربطی به بند و مدل دستگاه ندارند و معمولا برای دستگاه به صورت عمومی استفاده میشود. در زمان خرید باید به این نکته توجه داشته باشید که کلگی در برابر فشار و بار زیاد مقاومت زیادی ندارد و آسیب خواهد دید. وظیفه ی این قطعه نیروی دورانی تولید شده را به پمپ تحمیل کند.

تذکر :  در صورت تولید سروصدای غیرعادی دستگاه و یا نشت سیال به بیرون از دستگاه باید هرچه سریعتر کلگی را تعویض کنید

مکانیکال سیل : این قطعه را با اسم آب بند نیز میشناسند که وظیفه دارد از نشت سیال به بیرون از دستگاه جلوگیری کند.

در زمان انتخاب آب بند باید به قسمت چرخشی قسعه و نوع سطح ثابت آن توجه فرمایید و همچنین باید ویژگی های دیگر مرتبط به فعالیتتان مانند درجه حرارت فعالیت ، فشار محیطی ، سرعت محوری دستگاه و قطر محور دوار را در نظر بگیرید .

پمپ اسید شویی دست دوم

با توجه به بالا رفتن روزانه هزینه های زندگی بعضی از مشتریان برای خرید محصولات نو و آکبند با مشکل مواجه خواهند شد به همین رو به استفاده از محصولات دست دوم یا استوک می آورند که باعث میشود کمتر هزینه کنند، اما این هزینه کم همیشه عامل موفقیت نیست چون از مدت زمان استفاده از پمپ قدیمی یا موادی که با آن منتقل شده اطلاعات دقیق نداریم و به همین خاطر مدت زمان عمر این دستگاه دست دوم اصلا قابل محاسبه نیست.

پمپ اسید شویی کوچک

گاهی بعضی از مشتریان پمپ های اسید شویی نیم اسب را با نام کوچک نام میبرند که با توجه به سایز این پمپ ها نامگذاری شخصی میکنند.در کل هیچ تفاوتی در کاربرد نیست و فقط یک تفاوت نامی می باشد

سوالات متداول :

محل نمایندگی پمپ اسید کجا می باشد ؟

فروشگاه پمپ درویش نمایندگی رسمی فروش پمپ های ضد اسید شرکت شیمی پمپ ایران و همچنین عامل توزیع معتبرترین و با کیفیت ترین برندهای داخلی و خارجی می باشد. با اینکه که کیفیت محصولات خارجی تا حدودی بهتر از نمونه های داخلی می باشد اما با توجه به مسائل تحریم و عدم واردات مستقیم محصولات ؛ و همچنین کیفیت بالای متریال اولیه و همچنین پروسه ساخت در ساخت پمپ ضد اسید ایرانی این اطمیمان را به مصرف کنندگان می دهد که محصول عالی و باکیفیتی خریداری نموده اند.

لوازم یدکی پمپ پلیمری رو از کجا میتونیم تهیه کنیم ؟

تمام لوازم مصرفی و یدکی محصولاتی که در فروشگاه و وب سایت ما موجود باشد قابل تهیه و خریداری هستند . برای تهیه مکانیکال سیل، کفی، پروانه و دیگر لوازم یدکی با ما تماس بگیرید

کاربرد پمپ اسید پلیمری چیست ؟

در هر صنعت و کاربردی که نیاز به انتقال مواد شیمایی ( اسیدی، بازی ) باشد کاربرد دارد . در صنایع مختلفی که نیاز به اسیدشویی بعد از مصرف می باشد ، در مشاغل فنی و تاسیساتی و …

آیا خرید پمپ ضد اسید دست دوم به صرفه است ؟

با توجه به گران شدن مواد اولیه و به تبع آن بالارفتن قیمت محصولات، گاهی بعضی از مشتریان رو به استفاده از پمپ ضد اسید دست دوم ( و یا انواع پمپ اسید شویی دست دوم ) و یا استوک می آورند، در اینجا ذکر این نکته مهم می باشد که بسیاری از این محصولات دارای مشکلات و خرابی می باشند و باعث میشود پمپ به زودی مستعمل و خراب شود. خرید پمپ اسیدی ایرانی بسیار به صرفه تر و کم قیمت تر از محصولات مشابه خارجی دست دوم می باشد.

پمپ ضد اسید چه تفاوتی با پمپ پلیمری و تفلونی دارد ؟

هیچ تفاوتی بین این پمپ ها وجود ندارد و پمپ تفلونی و پمپ پلیمری تنها نام های دیگر این پمپ ها هستند که بین مشتریان گرامی از قدیم رایج شده استبا توجه به گران شدن مواد اولیه و به تبع آن بالارفتن قیمت محصولات، گاهی بعضی از مشتریان رو به استفاده از پمپ ضد اسید دست دوم ( و یا انواع پمپ اسید شویی دست دوم ) و یا استوک می آورند، در اینجا ذکر این نکته مهم می باشد که بسیاری از این محصولات دارای مشکلات و خرابی می باشند و باعث میشود پمپ به زودی مستعمل و خراب شود. خرید پمپ اسیدی ایرانی بسیار به صرفه تر و کم قیمت تر از محصولات مشابه خارجی دست دوم می باشد.

چرا قیمت پمپ اسید شویی درج نمیشود ؟

با توجه به اینکه پمپ اسید شویی به جز کلگی پمپ ( پمپ تک ) نیاز به یک راه انداز دارد که الکتروموتور می باشد و الکتروموتورهای مورد نیاز سایزهای مختلف دارای قدرت های مختلف از نیم اسب تا 10 اسب و با دورهای خروجی 3000 یا 1400 دور و همچنین با برندهای مختلف می باشد، و در کنار آن با توجه به خورندگی اسید قابل انتقال مکانیکال سیل نیز میتواند قیمت تمام شده محصول را متغیر کند به همین دلیل امکان درج قیمت دقیق نیست

به کمک نیاز دارید؟