پمپ ضد اسید یا پلیمری

پمپ اسید در صنایع مختلف کاربردهای بسیاری دارند و به همین دلیل است که در مدل ها و سری های مختلف طراحی و تولید میشوند . پمپ ضد اسید که با نام پمپ پلیمری و پمپ اسیدی و حتی گاهی به نام پمپ تفلونی نیز شناخته میشود، یکی از پرکاربردترین و پر مصرف ترین پمپها در مصارف شیمیایی میباشد ، که قرار است در ادامه این مدل را به طور کامل به شما معرفی میکنیم.

پمپ اسید در زمینه هایی استفاده میشود که سیال مورد استفاده خاصیت های شیمیایی با خورندگی های متختلف داشته باشد، به همین دلیل نیز اجزای درونی این دستگاه از موادهای اولیه ای ساخته میشود که در برابر موادهای اسیدی مقاوم باشد و آسیبی نبیند. از پمپ اسید برای پمپاژ سیالاتی همچون اسید استیک، اسید سولفوریک، اسید سیتریک، اسید هیدروفلوریک، اسید هیدروکلرید و اسید نیتریک و سایر اسیدهای دیگر مورد استفاده قرار میگیرد.

قبل از ادامه مطالعه، فایل صوتی بالا را گوش بدهید تا اطلاعات مختصری درباره پمپ های ضد اسید داشته باشید

انواع پمپ ضد اسید

پمپ های اسیدی در مدل های مختلفی و برحسب دو فاکتور معرفی میگردد

انواع پمپ اسیدی برحسب مدل

 1. پمپ اسید پلیمری معمولی که به پمپ تفلونی نیز معروف می باشد
 2. پمپ ضد اسید کوچک
 3. پمپ ضد اسید استیل : این نوع پمپ نیز از نوع استیل ۳۰۴ و یا ۳۱۶ استفاده میشود
 4. پمپ ضد اسید صنعتی : صنایع بزرگ و کارخانه ها استفاده میشود که برای شستشوی چیلر و آبگرمکن های صنعتی استفاده میشود ، این مدل ها همگی به صورت سفارشی قابل تهیه هستند.
 5. پمپ مگنتی ضد اسید : این مدل که برخلاف پمپ های اسیدی معمول از مکانیکال سیل استفاده نمیشود و به جای آن از مگنت قوی استفاده میشود
 6. پمپ اسید دیافراگمی

انواع پمپ اسیدی برحسب نوع سیال

 • پمپ اسید سولفوریک : پمپ های مخصوص اسید سولفوریک یکی از چند دسته پمپ هایی هستند که برای انتقال انواع اسید از جمله اسید سولفوریک نیز استفاده میشود. استفاده از پمپ اسیدی برای این انتقال مستلزم استفاده از مکانیکال مخصوص هستند که باعث خوردگی بدنه پمپ نشود برای این نوع کاربری از مکانیکال سیل وایتون ( قرمز ) استفاده میشود.
 • پمپ اسید نیتریک
 • پمپ شستشوی چیلر
پمپ ضد اسید P.P
پمپ ضد اسید استیل

مشخصات فنی پمپ ضد اسید

پمپ اسید را میتوان با الکتروموتورهای سه فاز و هم با الکتروموتورهای تک فاز، کوبله کرد و با توجه به سیال مورد استفاده در فعالیت ویژگی های فنی دیگر دستگاه قابل تغییر توسط فروشنده و نمایندگی ها میباشد. هر دو بخش ورودی و خروجی این پمپ ها به صورت فلنجی، سر شلنگی و قابل تغییر و در سایز مختلف استفاده می شود. همچنین با توجه به تنوع کاربرد از نظر خواص شیمیایی و فیزیکی دارای عملکردهای مختلفی در برابر خورندگی مختلف اسیدها هستند. مشخصات فنی پمپ های اسیدی به صورت زیر می باشد :

مدل پمپ توان موردنیاز
قطر داخلی لوله ها ارتفاع آبدهی
۸۵ – نیم اسب ۰٫۳۷kw ۱-۱″ ۳m ۲
۱۱۰ – یک اسب ۰٫۷۵kw ۱/۴″ ۱ ۵m ۵
۱۴۰ – دو یا سه اسب ۲٫۲kw ۲-۲″ ۱۰m ۱۰

*مشخصات درج شده در جدول بالا برحسب الکتروموتور ۳۰۰۰ دور است و قیمت درج شده بدون احتساب الکتروموتور و با مکانیکال سیل معمولی هستند.

عامل فروش پمپ های ضد اسید

دانلود کاتالوگ پمپ اسیدی

خرید پمپ ضد اسید

برای خرید پمپ های اسیدی باید در ابتدا موارد زیر را در نظر گرفت و سپس با توجه به شرایط تصمیم به خرید گرفت

 • اطلاع از نوع دقیق اسید یا سیال
 • مقدار دبی و فشار مورد نیاز در ساعت
 • تمایل به استفاده از الکتروموتور راه انداز ایرانی یا غیر ایرانی

عملکرد پمپ ضد اسید 

طرز کار پمپ های اسیدی به این صورت است که از پمپ ها ورودی سیالات توسط حرکت چرخشی پروانه درون موتور الکتریکی انجام میشود ، به این معنی که با حرکت پره های پروانه به سیال ، انرژی داده میشود باعث حرکت آن به سمت خروجی و خروج از دستگاه به صورت پر فشار رخ میدهد؛ به این دسته از پمپ ها پمپ جابه جایی مثبت میگویند. قسمت آب بندی در این پمپ ها بسیار مهم و حیاتی بوده به همین علت است که آن را از جنس تفلون ساخته و برای جلوگیری از تماس آب بندی با سیال در قسمت خارجی دستگاه تعبیه میشود ( تا در اثر خورندگی سیال آسیبی نبیند )، این امر باعث بالا رفتن بهره وری و سهولت تعمیر آن نیز میشود.

اجزای پمپ اسیدی

پمپ پلیمری یکی از پمپ هایی است که امکان سفارشی سازی آن بر اساس نیاز و درخواست مشتری به راحتی وجود دارد، به همین دلیل نمیتوان ویژگی های ساختاری و فنی را به صورت ثابت برایش ذکر کرد ولی به صورت کلی همه ی پمپ های اسید در چند ویژگی شباهت دارند. این نوع پمپ ها به سه دسته اصلی پلاستیکی یا تفلونی ، استیل و مگنتی تقسیم میشوند . در مدل های پلاستیکی و استیل معمولا از مکانیکال سیل استفاده میشود.

در مدل مگنتی از سیل مکانیکی استفاده نمیشود و به دو صورت مگنتی ( که از سیلینگ مگنتی استفاده شده ) و بدون سیل مکانیکی تولید و وارد بازار میشوند، دلیل این امر اهمیت زیاد بخش آب بندی پمپ میباشد. در موارد دیگر ساختار و ساختمان پمپ اسید مشابه هست. در این پمپ ها به صورت معمول، سیال به صورت نیمه باز و یک تکه به جریان درآورده میشود.

 • محفظه
 • پروانه
 • شافت
 • یاتاقان
 • آب بند

پمپ ضد اسید کوچک

جنس بدنه پمپ ضد اسید

بدنه پمپ اسید که یکی از مهم ترین قسمت های دستگاه میباشد، به دلیل اینکه باید از اجزای داخلی در برابر عوامل محیطی مضر بیرون مراقبت کند پس باید از موادی ساخته شود که هم مقاومت کافی را داشته باشد و هم تا حد نیاز به اجزای داخلی هوا برسد. این بخش از جنس های PP ، PE ، PVC ، PVDF ، PTFE ساخته میشود که نوع و جنس آن توسط خریدار با توجه به نیاز فعالیت خود و نوع سیال ( مقدار خورندگی ، مقدار خطرناکی و ممنوعیت برای نشت سیال ) باید انتخاب شود.

 1. پمپ اسیدی GFP  : این مدل با پلی پروپلین و الیاف شیشه ساخته میشود و همچنین مدل پمپ اسیدی PVDF ، هر دوی این پمپ های برای سیالات خالص با خاصیت خورندگی و سایش تا دما ۱۲۰ درجه مناسب هستند.
 2. مدل های PP و PE نیز برای پمپاژ سیال خالص تمیز و تا حداکثر دمای ۸۰ سانتی گراد به کار برده میشوند.
 3. از ماده اولیه PTEF برای زمینه هایی استفاده میشود که باید دارای اورینگ و واشرهای ضد زنگ زدگی باشد، زیرا این ماده در برابر فشار آب مقاومت بالایی برخوردار است.
روش های تماس با فروشگاه پمپ ضد اسید درویش

راهنمای انتخاب پمپ اسیدی 

یکی از مهمترین کارها در زمان خرید پمپ اسید پلیمری  ، انتخاب مدل مناسب است، زیرا فعالیت هایی که از این نوع پمپ استفاده میکنند به طور معمول سیالات خطرناک با خواص شیمیایی متفاوتی وجود دارند ؛ به همین دلیل مهم است لازم است که افراد بهترین و مناسبترین مدل و سری را برای کار خودشان انتخاب کنند.

به طور معمول پمپ پلیمری از موادهای PP ، PE ، PVC ، PVDF ، PTFE ساخته میشوند ولی با توجه به فعالیت های مختلف ( فشار ، نوع سیال و میزان حرارت و سایش ) اگر به مقاومت بیشتری نیاز باشد از شیشه، سرامیک، کربن و لاستیک نیز استفاده میشود، باید به خاطر داشت که هر کدام از مواد اولیه ی ذکر شده مناسب برای یک دسته ی خاص از فعالیت و سیالات میباشد.

در زمان انتخاب بهتر است که به موارد زیر دقت نمایید :

 1. در هنگام فعالیت حداکثر دمای تولیدی چه مقدار میتواند باشد.
 2. ارتفاعی که سیال باید هنگام پمپاژ طی کرده تا به مقصد برسد
 3. میزان فشار خروجی مورد نظر و یا مناسب سیال
 4. مقدار توانایی و تحمل بار پمپ
 5. مقدار خورندگی و یا ویسکوزیته بودن سیال
 6. مقدار مقاومت مورد نیاز پمپ ( با توجه به مورد قبل )
 7. قوانین استفاده ای که به طور حتم تولید کننده به صورت دفترچه یا برچسب آن ها را ذکر کرده است.

پیشنهاد میشود قبل از خرید پمپ اسیدی اگر در این زمینه اطلاعات و تجربه کافی را ندارید حتما با کارشناسان فروش ما تماس گرفته و  مشورت نمایید، زیرا در بعضی از زمینه ها با یک انتخاب غلط هم دستگاه در مدت زمان کمی آسیب دیده و دیگر کارآیی ندارد همچنین ممکن است به سیالات نیز آسیب برساند و موجب اتفاقات خطرناکتری نیز شود.

کاربرد پمپ اسید

همانطور که گفته شد از پمپ پلیمری ضد اسید در صنایعی استفاده میشود که سیالات خاصیت شیمیایی خورندگی دارند و یا خاصیت های خطرناک دیگری که به هیچ عنوان نباید به دلیل نشتی دستگاه از پمپ خارج شوند. در کارخانه های تولید مواد شوینده ، مایع صابون ، کلروفریک و درون  مبدل های حرارتی به دلیل وجود مواد خطرناک بسیار از این پمپ استفاده میشود.

همچنین در صنایعی مانند :

 • در زمینه های شستشوی انواع آبگرمکن و چیلر
 • پمپاژ آب دریا
 • پمپاژ اسید های سولفوریک ، اسید نیتریک ، اسید فسفریک و اسید استیک
 • برای تصفیه ی آب
 • در ساخت کاستیک سودا
 • مناسب برای پمپاژ مایعات آبکار و آب نمک ، نیز مورد استفاده قرار میگیرد

مزایای پمپ ضد اسید

 • مقاومت بالا در برابر خورندگی مواد اسیدی یا بازی
 • نگهداری و تعمیرات آسان
 • طول عمر بالا
 • قیمت مناسب و به صرفه
روش های تماس با فروشگاه پمپ ضد اسید درویش

 راه اندازی پمپ پلیمری یا اسیدی

 • در این مدل به هیچ عنوان پمپ نباید خشک ( بدون سیال ) روشن شده و به حرکت دربیاید ، این امر باعث بالا رفتن دمای دستگاه و آسیب شدید به سیل و دیگر قطعات داخلی پمپ میشود
 • در زمان اسمبلینگ ( ترجیح بر این است که این کار توسط افراد غیر متخصص انجام نشود ، همچنین این عمل گارانتی محصولاتی که شامل این شرایط میشوند را باطل خواهد کرد ) به لوله های خروجی و ورودی و عدم وجود نشتی در دستگاه بسیار دقت نمایید زیرا در صورتی که مواد خورنده به بیرون دستگاه راه پیدا کنند به پوسته ی گیربکس می تواند آسیب جدی برساند.

قیمت پمپ ضد اسید

هر پمپ اسید شامل دو بخش اصلی میشود که قیمت آن با توجه به این دو بخش قابل محاسبه میشود

 1. پمپ
 2. الکتروموتور

بخش دوم هر پمپ ، بخش راه انداز آن می باشد که معمولا الکتروموتور است ، این الکترموتور میتواند الکتروموتور استاندارد تولید شده و یا حتی موتور پمپی ( دی اسمبل شده از پمپ های آب معمولی ) باشد. با توجه به نیاز و انتخاب کاربر، انتخاب الکتروموتور ایرانی ، چینی و یا دیگر برندهای خارجی برعهده مشتری می باشد . به همین خاطر امکان فروش آنلاین و درج قیمت قطعی پمپ های اسیدی نیست. برای خرید میتوانید ضمن تماس با کارشناسان فروش ما و انتخاب الکتروموتور مورد نظر خود ( سه فاز یا تک فاز و قدرت الکتروموتور ) خرید خود را انجام دهید

لیست قیمت پمپ ضد اسید

در جدول زیر تنها قیمت پمپ تک ( دارای شرایط خورندگی اسید متوسط یا پایین ) درج شده است.

مدل پمپ قیمت پمپ تک بدون الکتروموتور
پمپ نیم اسب ضد اسید ۱۸٫۰۰۰٫۰۰۰ ریال
پمپ یک اسب ضد اسید ۲۱٫۰۰۰٫۰۰۰ ریال
پمپ دو اسب ضد اسید ( یا ۳ اسب ) ۳۰٫۰۰۰٫۰۰۰ ریال
برای دریافت قیمت مدل های بالاتر تماس بگیرید //

 

مشتریان ما

فروشگاه درویش با سابقه چندین ساله در تهیه، توزیع و نمایندگی انواع پمپ های ضد اسید همواره مشتریان حقیقی و حقوقی بسیاری داشته است و همیشه سعی بر آن داشته است که در همه مراحل خرید از جمله مشاوره قبل از خرید، خرید و خدمات پس از فروش، رضایت مشتریان خود را جلب نماید. برای معرفی چند عدد از مشتریان خود را در این بخش به شما مشتریان عزیز معرفی خواهیم کرد.

شرکت توسعه گستر کویر مشتری فروشگاه درویش
شرکت پاک نام مشتری فروشگاه درویش
شرکت زرین مهد مشتری فروشگاه پمپ ضد اسید درویش

تولید کننده پمپ ضد اسید

شرکت های ایرانی و خارجی مختلفی انواع مدل و سایز پمپ های ضد اسید را تولید میکنند که با توجه به هر کدام از شرکت ها و یا کشورهای تولیدکننده، کیفیت این محصولات با هم تفاوت دارد. از معروف ترین شرکت های ایرانی میتوان از شیمی پمپ ایران، پویش پمپ نام برد. برندهای خارجی دیگری هم هستند که کمتر در ایران مورد استفاده قرار میگیرند.

پمپ ضد اسید ایرانی

پمپ ضد اسید توسط شرکت های مختلف ایرانی از جمله شیمی پمپ ایران، پویش پمپ پیشتاز، پمپ بهمن و دیگر برندهای معتبر تولید میشود. در بین این نام ها شرکت شیمی پمپ ایران دارای بیشترین سابقه تولید و در کنار کیفیت مثال زدنی محصولات می باشد که در کنار تولید محصولات خود، تمامی این محصولات انحصارا دارای مجوز ثبت اختراع می باشد.

قیمت پمپ ضد اسید ایرانی

قیمت پمپ اسید ساخت ایران موضوع جدایی از قیمت مدل های معمول پمپ اسیدی نمی باشد، اما با توجه به اینکه این محصولات ساخت ایران می باشند، نسبت کمتری از قیمت دلار تاثیر می پذیرد. در کنار قمیت پایین تر این مزیت نیز شامل محصولات ایرانی میشود که در دسترس بودن پمپ و لوازم آن بسیار از محصولات غیر ایرانی بیشتر است و این برای مواقع خرابی، تعمیر و یا حتی اورهال کردن پمپ بسیار اهمیت دارد.

پمپ ضد اسید موتوژن

الکتروموتور های موتوژن تبریز یکی از معتبرترین و باکیفیت ترین تولیدات ایرانی می باشد که مجموعه آن همراه با انواع پمپ به خصوص پمپ اسیدی شیمی پمپ ایران عملکرد بسیار عالی دارد، البته مشتریان گرامی برای انتخاب موتور الکتریکی و راه انداز پمپ خود اختیار تام دارند که از بین محصولات ایرانی و یا خارجی انتخاب نمایند. اما با توجه به ایرانی بودن الکتروموتور در صورت خرابی و یا هر مورد گارانتی موتور ( که برعهده خود شرکت موتوژن می باشد ) مورد توجه می باشد.

پمپ ضد اسید کوچک

با توجه به اینکه پمپ های اسیدی دارای سایزهای مختلفی می باشند معمولا به سایزهای کوچکتر آنها ( بیشتر مدل یک اینچ یا ۱/۲ اینچ ) را با نام پمپ ضد اسید کوچک می شناسیم. از اینرو دلیل این نامگذاری نیز همین است و در اصل موضوع و جنس هیچ تفاوتی ندارد.

پمپ ضد اسید پلیمری

جنس پمپ های اسیدی معمولا از پلی پروپیلن یا پلیمری می باشد که از اینرو به آن پمپ ضد اسید پلیمری نیز گفته میشود.

پمپ تزریق مواد شیمیایی

پمپ های شیمیایی پمپ هایی هستند که برای انتقال انواع مواد شیمیایی ، اسیدی و یا بازی مورد استفاده قرار میگیرند، پمپ اسیدی نیز یکی از همین پمپ ها می باشد که برخی از مشتریان به آن پمپ تزریق هم میگویند.

لوازم یدکی پمپ اسید

طبیعتا استفاده از هر پمپی به خصوص پمپ های تخصصی مثل این مدل پمپ ها در طول زمان باعث ایجاد اصطکاک میشود ، مواقعی نیز مشکلاتی در مراحل استفاده مثل استفاده نامناسب، مشکلات برق و یا عدم شستشو و نگهداری پمپ بعد از استفاده باعث میشود که قطعات پمپ خراب شود ( در مواقعی حتی آب شود ) که در این مواقع نیاز به خرید لوازم یدکی پمپ می باشد. خرید و استفاده از پمپ های ساخت ایران اسیدی این مزیت را دارد که تمامی لوازم یدکی آن با قیمت به صرفه موجود می باشد.

بعضی از افراد اعتقاد دارند که تنها زمانی نیاز است که از لوازم یدکی استفاده کنند که دستگاه آسیب ببیند و یا مجبور به فعالیت در وضعیت سختی باشد ولی این تفکر بسیار اشتباه میباشد زیرا دستگاه ها در شرایط نرمال نیز احتمال آسیب دیدن دارند و باید از اول و قبل از رخ دادن هر اتفاقی با استفاده از این لوازم از دستگاه خود محافظت کنند.

کلگی پمپ ضد اسید

کلگی پمپ یا همان پمپ تک برای مواقعی کاربرد دارد که الکتروموتور راه انداز سالم است و نیاز به تعویض ندارد و به همین دلیل کاربر تنها نیاز به خریدن پمپ تک دارد.

پروانه پمپ ضد اسید

پروانه همان طور که در تمامی پمپ های دیگر نیز کاربرد دارد عمل تهویه هوا و جلوگیری از داغ شدن پمپ را انجام میدهد

انواع لوازم یدکی پمپ های پلیمری

معرفی لوازم پمپ یدکی ضد اسید

ویدئو عملکرد پمپ ضد اسید

پمپ اسید شویی

یکی از پرکاربردترین و در عین حال اصلی ترین کاربردهای پمپ های ضد اسید استفاده از این پمپ ها برای اسید شویی ( شستشوی چیلر ، آبگرمکن ، دیسکلر در محیط های خانگی یا صنعتی ) است که کاربردان با توجه به محیط کاری خود میتوانند مدل مورد نظر خود را انتخاب نمایند. معمولا به خاطر ماهیت شستشو و عدم وجود اسید هایی با خورندگی بالا در این مدل ها میتوان از پمپ هایی با مکانیکال سیل های معمول استفاده نمود و نیازی به استفاده از سیل های وایتون ( قرمز ) نیست.

پمپ اسید شویی کوچک

برای بعضی مصارف مانند اسید شویی های آبگرمکن ، چیلر و … دیگر مصارفی که پمپ های نیم اسب کوچک اسیدی نیز پاسخگو هستند مشتریان و کاربران به دنبال پمپ های ضد اسید کوچک می باشند که معمولا مدل های نیم اسب ( و نهایت یک اسب ) جواب کار این دوستان را میدهد. به این پمپ های معمولا پمپ اسید شویی پکیج نیز گفته میشود . برای کسب اطلاعات بیشتر و قیمت پمپ اسید شویی پکیج و دیگر سایزهای پمپ های اسیدی از طریق شماره های های مختلف تماس و یا از طریق چت آنلاین در پایین همین صفحه با ما در تماس باشید

پمپ اسید شویی صنعتی

پمپ اسیدشویی صنعتی یک نوع دیگر از پمپ های صنعتی میباشد که از دسته ی پمپ های سانتریفیوژ به حساب آمده و به دلیل کاربرد آن در انواع صنایع و فعالیت ها برندهای مختلفی آن را تولید میکند . پمپ اسیدشویی صنعتی با توجه به نام آن بیشتر در صنایعی که سیالات آن حالت اسیدی و یا خورندگی دارند به کار برده میشود ولی به هرحال انتخاب آن باید با توجه به نوع سیال و فعالیت آن انجام شود .

همانطور که گفته شد از این نوع پمپ ها برای پمپاژ سیالات اسیدی به خصوص در صنایع غذایی و بهداشتی به کاربرده میشود ، نوع و سری های مختلفی از این پمپ ها تولید و وارد بازار میشوند که نوع های بسیار مقاوم آن در صنایعی استفاده میشود که به صورت مستقیم از اسید برای پمپاژ استفاده میشود .

این پمپ برای پمپاژ اسید سیتریک ، اسید هیدروفلوریک ، اسید فسفریک و اسید نیتریک بسیار مناسب بوده و بدون هیچ گونه خطری وظیفه خود را انجام میدهند . در زمان استفاده از این نوع باید دقت داشته باشید که در صورت اسیدی بودن سیال ، فعالیتهای امنیتی مورد نیاز را انجام دهید زیرا به طور کلی هیچ دستگاهی نمیتواند به طور صد در صدی از سلامت نیروی انسانی مراقبت کند.

پمپ اسید شویی ایتالیایی

کیفیت محصولات ایتالیایی که در انواع صنایع مورد استفاده قرار میگیرد همیشه برای مشتریان و صنعتگران قابل قبول و مناسب برای استفاده بوده است . کیفیت بالای این محصولات در کنار بهره وری بالای آنها یکی از دلایلی است که مشتریان را به سمت این محصولات سوق می دهد .

اما این محصولات مشکلات کوچکی هم دارند . یکی از این مشکلات ، قیمت بالای مدل های ایتالیایی نسبت به نمونه های ایرانی می باشد که با توجه به وارداتی بودن این محصولات یک امر طبیعی می باشد . دیگر مشکلی که معمولا در این مورد پیش خواهد آمد کمبود و در مواقعی موجود نبودن کامل لوازم یدکی پمپ اسید شویی ایتالیایی می باشد . پمپ های اسیدشویی ساخت ایتالیا به شرطی که از برندهای معتبری خریداری شود کیفیت بالایی دارند

در لیست زیر تعدادی از محصولات اسیدشویی ایتالیایی را نام برده ایم

 • پمپ اسید شویی پاورفلو
 • پمپ اسیدشور فلوجت

پمپ اسید شویی دست دوم

با توجه به بالا رفتن روزانه هزینه های زندگی بعضی از مشتریان برای خرید محصولات نو و آکبند با مشکل مواجه خواهند شد به همین رو به استفاده از محصولات دست دوم یا استوک می آورند که باعث میشود کمتر هزینه کنند، اما این هزینه کم همیشه عامل موفقیت نیست چون از مدت زمان استفاده از پمپ قدیمی یا موادی که با آن منتقل شده اطلاعات دقیق نداریم و به همین خاطر مدت زمان عمر این دستگاه دست دوم اصلا قابل محاسبه نیست.

پمپ اسید شویی آبگرمکن

یکی از کاربردهای مهم پمپ اسیدی ، در عمل اسیدشویی گرمکن ها و پکیج ها میباشد ، به طور حتم در زمانی که پکیج ها دارای مخزن نباشند به مرور زمان مواد معدنی درون آب در دیواره های درون دستگاه رسوب کرده و اگر با اسیدشویی این رسوب ها را پاک نکنند ، در کار پکیج اختلال به وجود می آورد و باعث میشود که دیگر در گرم کردن آب زیاد موفق نباشد .

به همین دلیل است که اسیدشویی پکیج بسیار مهم بوده و همه ی افراد حتما باید سالی یکبار آن را انجام دهند .

مزایای استفاده از پمپ اسیدشویی در پاکسازی پکیج :

 • بالاتر رفتن سرعت فعالیت دستگاه
 • افزایش طول عمر
 • قابل حمل بودن ( ساخت در سایزهای کوچک )
 • توانایی کار با سیالات داغ اسیدی
 • کارایی بالا

پمپ اسید شویی ایرانی

شرکت شیمی پمپ ایران نیز تولید انواع پمپ اسید شویی را در دست دارد و دارای یکی از بهترین و باکیفیت ترین محصولات می باشد.

انجام اسیدشویی پکیج :

به طور کلی پیشنهاد میشود که اینکار به فردی خبره ای سپرده شود ولی در ادامه مراحل انجام این کار را برای شما قرار داده ایم

 1. منبع برق پکیج را خاموش کنید .
 2. بستن جریان گاز :

یا شیر گاز اصلی را ببندید و یا کلید مدار دستگاه های الکتریکی را خاموش کنید .

 1. قطع کردن جریان آب

شیرهای آبی را که به دستگاه وصل است را قطع کنید ، تا از وارد شدن آب سرد به داخل دستگاه و خروج آب گرم در حین انجام کار جلوگیری شود .

 1. جدا کردن درپوش های پورت تصفیه

قبل از انجام این کار از بسته بودن شیر آب گرم مطمئن شوید در غیر اینصورت بعد از جدا کردن درپوش فشار زیادی آزاد شده و خطرناک است .

در این قسمت یک دریچه هایی به شکل T وجود دارد که این دریچه ی پورت تصفیه بر روی شیر های آب گرم و سرد میباشد .

در زمان برداشتن این درپوش ها از وارد کرد فشار زیادی خودداری نمایید .

از جدا نشدن دیسک آب بندی لاستیکی از جای خودشان مطمئن شوید ( آن را بمالید تا سرجای خودشان قرار بگیرند )

 1. شلنگ را به سه شیر وصل کنید .

در برخی مدل ها شلنگها با خود دستگاه داده شده ولی در غیر اینصورت میتوانید انرا خودتان تهیه نمایید .

میزان بلندی باید به حدی باشد که به دستگاه وصل شود به آبگرمکن نیز برسد .

 1. باز کردن پورت پاکسازی

آن را به صورت عمود بر دریچه های سرد و گرم بچرخانید .

 1. وارد کردن سیال پاک کننده

میتوانید از سرکه سفید رقیق شده و یا ماده های مخصوص استفاده نمایید ولی به هیچ عنوان از محلول های صنعتی برای این کار استفاده نمایید .

 1. دستورالعمل داخل دفترچه دستگاه را انجام دهید .
 2. پاکسازی دریچه ( دریچه های t مانند را ببندید )
 3. شلنگ را شیر ها جدا نمایید
 4. درپوش ها در جای خود دهید

از سفت بودن درپوش ها مطمئن شوید ولی در خاطر داشته باشید آب بندی های لاستیکی داخل درپوش ها نباید بیش از حد سفت شوند .

یکی از مزیت های ما امکان استفاده از مشاور های رایگان افراد متخصص در امر خرید و پس از خرید ( در زمان استفاده ، نصب ) میباشد ؛ به همین دلیل راه های ارتباطی متفاوتی در سایت قرار داده شده است که تا شما بتوانید نوع ارتباط را خودتان انتخاب کرده و سپس با همکاران جهت سهولت کارتان در خرید و انتخاب پمپ تماس بگیرید .

سوالات متداول :

پمپ ضد اسید چیست ؟

پمپ پلیمری ضد اسید یکی از انواع پمپ های سانتریفیوژ می باشد که برای انتقال انواع مواد اسیدی، شیمیایی و دیگر محلول های شیمیایی کاربرد دارد .

انواع پمپ های اسیدی کدام است ؟

پمپ های اسیدی در کل به چند دسته اصلی مگنتی ، پروپلی اتیلن ، استیل و دیافراگمی تقسیم میشود.

این پمپ ها از لحاظ سایز نیز به دسته های زیر تقسیم میشود

 • پمپ ضد اسید نیم اسب

 • پمپ ضد اسید یک اسب

 • و سایز های بزرگتر

کاربرد پمپ اسید پلیمری چیست ؟

در هر صنعت و کاربردی که نیاز به انتقال مواد شیمایی ( اسیدی، بازی ) باشد کاربرد دارد . در صنایع مختلفی که نیاز به اسیدشویی بعد از مصرف می باشد ، در مشاغل فنی و تاسیساتی و …

پمپ ضد اسید چه تفاوتی با پمپ پلیمری و تفلونی دارد ؟

هیچ تفاوتی بین این پمپ ها وجود ندارد و پمپ تفلونی و پمپ پلیمری تنها نام های دیگر این پمپ ها هستند که بین مشتریان گرامی از قدیم رایج شده استبا توجه به گران شدن مواد اولیه و به تبع آن بالارفتن قیمت محصولات، گاهی بعضی از مشتریان رو به استفاده از پمپ ضد اسید دست دوم ( و یا انواع پمپ اسید شویی دست دوم ) و یا استوک می آورند، در اینجا ذکر این نکته مهم می باشد که بسیاری از این محصولات دارای مشکلات و خرابی می باشند و باعث میشود پمپ به زودی مستعمل و خراب شود. خرید پمپ اسیدی ایرانی بسیار به صرفه تر و کم قیمت تر از محصولات مشابه خارجی دست دوم می باشد.

آیا خرید پمپ ضد اسید دست دوم به صرفه است ؟

با توجه به گران شدن مواد اولیه و به تبع آن بالارفتن قیمت محصولات، گاهی بعضی از مشتریان رو به استفاده از پمپ ضد اسید دست دوم ( و یا انواع پمپ اسید شویی دست دوم ) و یا استوک می آورند، در اینجا ذکر این نکته مهم می باشد که بسیاری از این محصولات دارای مشکلات و خرابی می باشند و باعث میشود پمپ به زودی مستعمل و خراب شود. خرید پمپ اسیدی ایرانی بسیار به صرفه تر و کم قیمت تر از محصولات مشابه خارجی دست دوم می باشد.

2 دیدگاه

 • با سلام، یه سوال داشتم از خدمتتون ، این پمپ ها جهت انتقال سیال اسید ۹۰ درصد مناسبه؟ میخوام حداقل ۵ بار فشار را ساپورت کنه !

  • با عرض سلام به شما ، لطف کنید ضمن تماس با کارشناسان فنی ما ، نوع سیال و دبی مورد نظر خودتون رو اعلام کنید تا بتونیم مدل مناسب کار شما رو معرفی کنیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *