پمپ ضد اسید

فروش پمپ ضد اسید یا پمپ اسیدی 

فروش پمپ ضد اسید

امروزه پمپها در صنایع مختلف کاربردهای بسیاری دارند و به همین دلیل است که در مدل ها و سری های مختلف طراحی و تولید میشوند . پمپ اسیدی که با نام پمپ پلیمری و پمپ ضد اسید و حتی پمپ اسید شویی نیز شناخته میشود ، یکی از پرکاربردترین و پر مصرف ترین پمپها میباشد ، که قرار است در ادامه این مدل را به طور کامل به شما معرفی میکنیم . 

پمپ پلیمری در زمینه هایی استفاده میشود که سیال مورد استفاده خاصیت های شیمیایی خورندگی داشته باشد ، به همین دلیل نیز اجزای درونی این دستگاه از موادهای اولیه ای ساخته میشود که در برابر موادهای اسیدی مقاوم باشد و آسیبی نبیند . از پمپ اسید برای پمپاژ سیالاتی همچون اسید استیک ، اسید سولفوریک ، اسید سیتریک ، اسید هیدروفلوریک ، اسید هیدروکلرید و اسید نیتریک و سایر اسیدهای دیگر مورد استفاده قرار میگیرد . 

مشخصات فنی پمپ اسیدی

این نوع از پمپ ها را هم میتوان با الکتروموتورهای سه فاز و هم با الکتروموتورهای تک فاز ، سوار کرد و با توجه به سیال مورد استفاده در فعالیت ویژگی های فنی دیگر دستگاه قابل تغییر توسط فروشنده و نمایندگی ها میباشد . 

چگونگی عملکرد پمپ ضد اسید 

طرز کار پمپ های اسیدی به این صورت است که از پمپ ها ورودی سیالات توسط حرکت چرخشی پروانه درون موتور الکتریکی انجام میشود ، به این معنی که با حرکت پره های پروانه به سیال ، انرژی داده میشود باعث حرکت آن به سمت خروجی و خروج از دستگاه به صورت پر فشار رخ میدهد ؛ به این دسته از پمپ ها پمپ جابه جایی مثبت میگویند . قسمت آب بندی در این پمپ ها بسیار مهم و حیاتی بوده به همین علت است که آن را از جنس تفلون ساخته و برای جلوگیری از تماس آب بندی با سیال در قسمت خارجی دستگاه تعبیه میشود ( تا در اثر خورندگی سیال آسیبی نبیند ) ، این امر باعث بالا رفتن بهره وری و سهولت تعمیر آن نیز میشود .

اجزای پمپ اسیدی

پمپ پلیمری یکی از پمپ هایی است که امکان سفارشی سازی آن بر اساس نیاز و درخواست مشتری به راحتی وجود دارد ، به همین دلیل نمیتوان ویژگی های ساختاری و فنی را به صورت ثابت برایش ذکر کرد ولی به صورت کلی همه ی پمپ های اسید در چند ویژگی شباهت دارند . این نوع پمپ ها به سه دسته اصلی پلاستیکی یا تفلونی ، استیل و مگنتی تقسیم میشوند . در مدل های پلاستیکی و استیل معمولا از مکانیکال سیل استفاده میشود 

در مدل مگنتی از سیل مکانیکی استفاده نمیشود و به دو صورت مگنتی ( که از سیلینگ مگنتی استفاده شده ) و بدون سیل مکانیکی تولید و وارد بازار میشوند ، دلیل این امر اهمیت زیاد بخش آب بندی پمپ میباشد . در موارد دیگر ساختار و ساختمان پمپ اسید مشابه می باشند . در این پمپ ها به صورت معمول ، سیال به صورت نیمه باز و یک تکه به جریان درآورده میشود . 

اجزای اصلی الکتروپمپ ضد اسید

 • محفظه 
 • پروانه 
 • شافت 
 • یاتاقان 
 • آب بند 

جنس بدنه پمپ ضد اسید

بدنه ی پمپ اسید که یکی از مهم ترین قسمت های دستگاه میباشد ، به دلیل اینکه باید از اجزای داخلی در برابر عوامل محیطی مضر بیرون مراقبت کند پس باید از موادی ساخته شود که هم مقاومت کافی را داشته باشد و هم تا حد نیاز به اجزای داخلی هوا برسد . این بخش از جنس های PP ، PE ، PVC ، PVDF ، PTFE ساخته میشود که نوع و جنس آن توسط خریدار با توجه به نیاز فعالیت خود و نوع سیال ( مقدار خورندگی ، مقدار خطرناکی و ممنوعیت برای نشت سیال ) باید انتخاب شود . 

 1. پمپ اسیدی GFP  : این مدل با پلی پروپلین و الیاف شیشه ساخته میشود و همچنین مدل پمپ اسیدی PVDF ، هر دوی این پمپ های برای سیالات خالص با خاصیت خورندگی و سایش تا دما 120 درجه مناسب هستند
 2. مدل های PP و PE نیز برای پمپاژ سیال خالص تمیز و تا حداکثر دمای 80 سانتی گراد به کار برده میشوند ..
 3. از ماده اولیه PTEF برای زمینه هایی استفاده میشود که باید دارای اورینگ و واشرهای ضد زنگ زدگی باشد ، زیرا این ماده در برابر فشار آب مقاومت بالایی برخوردار است .

راهنمای انتخاب پمپ اسیدی 

یکی از مهمترین کارها در زمان خرید پمپ اسید ، انتخاب مدل مناسب است ، زیرا فعالیت هایی که از این نوع پمپ استفاده میکنند به طور معمول سیالات خطرناک با خواص شیمیایی متفاوتی وجود دارند ؛ به همین دلیل مهم است لازم است که افراد بهترین و مناسبترین مدل و سری را برای کار خودشان انتخاب کنند . 

به طور معمول پمپ پلیمری از موادهای PP ، PE ، PVC ، PVDF ، PTFE ساخته میشوند ولی با توجه به فعالیت های مختلف ( فشار ، نوع سیال و میزان حرارت و سایش ) اگر به مقاومت بیشتری نیاز باشد از شیشه ، سرامیک ، کربن و لاستیک نیز استفاده میشود ، باید به خاطر داشت که هر کدام از مواد اولیه ی ذکر شده مناسب برای یک دسته ی خاص از فعالیت و سیالات میباشد . 

در زمان انتخاب بهتر است که به موارد زیر دقت نمایید : 

 1. در هنگام فعالیت حداکثر دمای تولیدی چه مقدار میتواند باشد . 
 2. ارتفاعی که سیال باید هنگام پمپاژ طی کرده تا به مقصد برسد 
 3. میزان فشار خروجی مورد نظر و یا مناسب سیال 
 4. مقدار توانایی و تحمل بار پمپ 
 5. مقدار خورندگی و یا ویسکوزیته بودن سیال 
 6. مقدار مقاومت مورد نیاز پمپ ( با توجه به مورد قبل )
 7. قوانین استفاده ای که به طور حتم تولید کننده به صورت دفترچه یا برچسب آن ها را ذکر کرده است .

پیشنهاد میشود قبل از خرید پمپ اسیدی اگر در این زمینه اطلاعات و تجربه کافی را ندارید حتما با کارشناسان فروش ما تماس گرفته و  مشورت نمایید ، زیرا در بعضی از زمینه ها با یک انتخاب غلط هم دستگاه در مدت زمان کمی آسیب دیده و دیگر کارآیی ندارد همچنین ممکن است به سیالات نیز آسیب برساند و موجب اتفاقات خطرناکتری نیز شود

کاربرد پمپ اسید

همانطور که گفته شد از پمپ ضد اسید در صنایعی استفاده میشود که سیالات خاصیت شیمیایی خورندگی دارند و یا خاصیت های خطرناک دیگری که به هیچ عنوان نباید به دلیل نشتی دستگاه از پمپ خارج شوند . 

در کارخانه های تولید مواد شویند ، مایع صابون ، کلروفریک و درون  مبدل های حرارتی به دلیل وجود مواد خطرناک بسیار از این پمپ استفاده میشود . 

همچنین در صنایعی مانند :

 • در زمینه های اسیدشویی 
 • پمپاژ آب دریا 
 • پمپاژ اسید های سولفوریک ، اسید نیتریک ، اسید فسفریک و اسید استیک 
 • برای تصفیه ی آب 
 • در ساخت کاستیک سودا 
 • مناسب برای پمپاژ مایعات آبکار و آب نمک ، نیز مورد استفاده قرار میگیرد 

انواع پمپ ضد اسید 

پمپ پلیمری دارای انواع مختلفی می باشد که شامل موارد زیر می باشد 

 1. پمپ اسیدی پلیمری : در این مدل معمولا از جنس PP و یا PVDF برای ساخت پمپ استفاده میشود
 2. پمپ ضد اسید مگنتی : این مدل که برخلاف پمپ های اسیدی معمول از مکانیکال سیل استفاده نمیشود و به جای آن از مگنت قوی استفاده میشود
 3. پمپ ضد اسید دیافراگمی
 4. پمپ اسید استیل  : این نوع پمپ نیز از نوع استیل 304 و یا 316 استفاده میشود 

معرفی برندهای پمپ اسید

برندهای مختلف داخلی و خارجی پمپ پلیمری را تولید و عرضه میکنند 

 • پمپ اسیدی شیمی پمپ ایران
 • پمپ بهمن
 • پمپ دبم
 • پمپ جت
 • پمپ مایه
 • و برندهای معتبر دیگر که به زودی معرفی خواهیم کرد

لیست قیمت پمپ اسید

قیمت پمپ های اسیدی هر ساله با توجه به قیمت مواد اولیه منتشر میشود . برای دریافت لیست قیمت هر مدل و محصول به صفحه مربوطه مراجعه نمایید و یا همین الان از طریق دکمه زیر با ما تماس بگیرید 

لیست قیمت پمپ اسیدی PPلیست قیمت پمپ اسیدی استیل
لیست قیمت پمپ اسیدی مگنتیلیست قیمت لوازم یدکی پمپ ضد اسید

کاتالوگ پمپ ضد اسید

برای دانلود کاتالوگ محصولات مختلف وب سایت به صفحه مربوط هر محصول مراجعه نموده و کاتالوگ مورد نظر را دانلود نمایید . با استفاده از کاتالوگ این محصولات میتوانید اطلاعات فنی شامل مشخصات هر مدل ( ارتفاع ، دبی ، فشار و اندازه ها می باشد ).

فروش اینترنتی پمپ اسیدی

خرید آنلاین پمپ ضد اسید ، این امکان را به مشتری می دهد تا با لیست قیمت پمپ اسیدی به صورت کامل آشنا شوند. همین طور کاربران با خرید پمپ اسیدی به صورت اینترنتی و تماس با کارشناسان مجرب شهر پمپ، علاوه بر آگاهی از قیمت و مشخصات فنی آن ها نیز ظرف مدت زمان کوتاهی آشنا می شوند.

پمپ اسیدکش مناسب انتقال کدام اسیدها می باشد ؟

 1. پمپ اسید کلریدریک : یکی از کاربردهای پمپ های ضد اسید ، انتقال انواع اسیدهای با خورندگی بالا مانند اسید کلریدریک می باشد . برای صنایعی که باید اسید کلریدریک را منتقل نمود میتوان از انواع پمپ های پلیمری استفاده نمود .

 2. پمپ اسید سولفوریک : پمپ های مخصوص اسید سولفوریک یکی از چند دسته پمپ هایی هستند که برای انتقال انواع اسید از جمله اسید سولفوریک نیز استفاده میشود . استفاده از پمپ اسیدی برای انتقال اسید سولفوریک مستلزم استفاده از مکانیکال مخصوص می باشد که باعث خوردگی بدنه پمپ نشود . برای این نوع کاربری ار مکانیکال سیل وایتون ( قرمز ) استفاده میشود

 3.  پمپ مخصوص اسید سولفوریک

 

نکات مهم درباره راه اندازی پمپ پلیمری یا اسیدی

 • در این مدل به هیچ عنوان پمپ نباید خشک ( بدون سیال ) روشن شده و به حرکت دربیاید ، این امر باعث بالا رفتن دمای دستگاه و آسیب شدید به سیل و دیگر قطعات داخلی پمپ میشود 
 • در زمان اسمبلینگ ( ترجیح بر این است که این کار توسط افراد غیر متخصص انجام نشود ، همچنین این عمل گارانتی محصولاتی که شامل این شرایط میشوند را باطل خواهد کرد ) به لوله های خروجی و ورودی و عدم وجود نشتی در دستگاه بسیار دقت نمایید زیرا در صورتی که مواد خورنده به بیرون دستگاه راه پیدا کنند به پوسته ی گیربکس می تواند آسیب جدی برساند . 

پمپ ضد اسید صنعتی

پمپ های اسیدی صنعتی به پمپ هایی گفته میشود که در صنایع بزرگ و کارخانه ها استفاده میشود که برای شستشوی چیلر و آبگرمکن های صنعتی استفاده میشود ، این مدل ها همگی به صورت سفارشی قابل تهیه می باشد .

مزایای پمپ اسیدی

 1. انتقال آسان انواع اسید با خورندگی مختلف
 2. تعمیرات ، نگهداری و سرویس دوره ای آسان
 3. لوازم یدکی در دسترس

معایب پمپ اسید

 1. پمپ نباید خشک کار کند
 2. برای اسیدهای خیلی قوی نامناسب می باشد
 3. لوازم یدکی در مدل های غیر ایرانی در دسترس نمی باشد

پمپ ضد اسید استیل

شرکت شیمی پمپ ایران از سال ها پیش طراحی ، تولید و خدمات مربوط به نصب و راه اندازی انواع پمپ های اسیدی در مدل های مختلف از جمله ( پلی پروپیلن ، استیل و … ) در سایزها و مشخصات فنی مختلف که در جدول زیر درج شده است را انجام می دهد . محصولات این شرکت در صنایع های بسیاری از جمله صنایع دارویی ، آرایشی بهداشتی ، صنایع شوینده ، صنایع نفت گاز و پتروشیمی و … کاربرد دارد . فروشگاه پمپ درویش نمایندگی رسمی فروش پمپ اسیدی و دیگر این شرکت محصولات در تهران و دیگر شهرستان های ایران می باشد

تیپ و مدلتوان ورودی مورد نیازقطر لولهارتفاع به متردبی به مترمکعب در ساعتقیمت حدودیتوضیحات
تیپ 1202 اسبیک و یک دوم اینچ66 پمپ استیل دو اسب
تیپ 1403 اسب2 اینچ1010 پمپ اسید استیل 3 اسب
تیپ 1857.5 اسب2 اینچ2020  
مشخصات فنی درج شده در این جدول برحسب الکتروموتور 3000 دور در دقیقه می باشد . قیمت های درج شده بدون احتساب قیمت الکتروموتور بوده و امکان اضافه شدن مبلغ مکانیکال سیل وایتون برای مصارف با خورندگی بالا وجود دارد

پمپ اسید شویی

یکی از پرکاربردترین و در عین حال اصلی ترین کاربردهای پمپ های ضد اسید استفاده از این پمپ ها برای اسید شویی ( شستشوی چیلر ، آبگرمکن ، دیسکلر در محیط های خانگی یا صنعتی ) می باشد که کاربردان با توجه به محیط کاری خود میتوانند مدل مورد نظر خود را انتخاب نمایند . معمولا به خاطر ماهیت شستشو و عدم وجود اسید هایی با خورندگی بالا در این مدل ها میتوان از پمپ هایی با مکانیکال سیل های معمول استفاده نمود و نیازی به استفاده از سیل های وایتون ( قرمز ) نمی باشد .

قطعات یدکی پمپ ضد اسید

سوالات متداول :

محل نمایندگی پمپ اسید کجا می باشد ؟

فروشگاه پمپ درویش نمایندگی رسمی فروش پمپ های ضد اسید شرکت شیمی پمپ ایران و همچنین عامل توزیع معتبرترین و با کیفیت ترین برندهای داخلی و خارجی می باشد . اکثر محصولات پمپ اسید تهران شامل محصولات شرکت شیمی پمپ ایران می باشد 

لوازم یدکی پمپ پلیمری رو از کجا میتونیم تهیه کنیم ؟

تمام لوازم مصرفی و یدکی محصولاتی که در فروشگاه و وب سایت ما موجود باشد قابل تهیه و خریداری هستند 

کاربرد پمپ اسید پلیمری چیست ؟

در هر صنعت و کاربردی که نیاز به انتقال مواد شیمایی ( اسیدی ، بازی ) باشد کاربرد دارد 

آیا خرید پمپ ضد اسید دست دوم به صرفه است ؟

با توجه به گران شدن مواد اولیه و به تبع آن بالارفتن قمیت محصولات ، گاهی بعضی از مشتریان رو به استفاده از محصولات دست دوم و یا استوک می اورند ، در اینجا ذکر این نکته مهم می باشد که بسیاری از این محصولات دارای مشکلات و خرابی می باشند و باعث میشود پمپ به زودی خراب شود . خرید پمپ اسیدی ایرانی بسیار به صرفه تر و کم قیمت تر از محصولات مشابه خارجی می باشد 

پمپ ضد اسید چه تفاوتی با پمپ پلیمری و تفلونی دارد ؟

هیچ تفاوتی بین این پمپ ها وجود ندارد و پمپ تفلونی و پمپ پلیمری تنها نام های دیگر این پمپ ها هستند که بین مشتریان گرامی از قدیم رایج شده است

تماس با ماصفحه اصلیچت آنلاین