پمپ های اسیدی استیل 316

پمپهای اسیدی ، یکی از مهمترین و پر استفاده ترین ابزارآلات صنعتی میباشد که ، با توجه به کاربرد گسترده ی این نوع از پمپ ها ، آن را در مدل و سری های مختلف طراحی و تولید مینمایند که هر مدل مناسب زمینه های خاصی از فعالیت ها میباشد . 

تولید این دستگاه ها در مدل های مختلف گاهی اوقات باعث گیج شدن مشتری در زمان انتخاب میشود که اگر در زمان مناسب با فرد درستی مشورت نکنند ممکن است دستگاه اشتباهی را برای کار اشتباه تهیه نمایند ؛ پس بهتر است قبل از خرید از کاربرد مدل های آن آگاه باشید تا امکان خسارت را به حداقل برسانید . 

نوعی از پمپ اسیدی ، پمپ اسیدی استیل 316 میباشد . 

همانطور که از نام آن مشخص است بیشتر از این دستگاه با استفاده از استیل ساخته شده است ولی ویژگی های دیگر این مدل است که باعث خاص بودن این سری از دستگاه ها نسبت به دیگر سری ها باشد که در ادامه به آنها میپردازیم : 

  • استفاده از مولیبدنیوم 

در ساختار این مدل از دستگاه ها از دو درصد مولیبدنیوم استفاده میشود که همین امر باعث میشود که بدنه در برابر خوردگی سیالاتی همچون اسیدهای رقیق و کلریدی مقاومت بیشتری داشته باشد . 

  • مقاومت بالا 

ساختار و مواد اولیه ای در ساخت و طراحی این مدل از دستگاه ها ، استفاده میشود که دستگاه هم بتواند در برابر اثرات شیمیایی سیالات مقاومت بیشتری از خود نشان دهد و هم امکان نشت سیال و یا بخارهای ناشی از فعالیت دستگاه تقریبا به صفر درصد برسد 

  • ایمنی بیشتر 

در برخی از صنایع و فعالیت های خاص که در آنها از سیالات پرخطر یا دارای ویژگی های شیمیایی خاص هستن ، استفاده میشود ؛ نشت سیال ، تماس سیال با فلز بدنه ی ستگاه ، انتظار بخار فعالیت در محیط بسته و …. از عواملی میباشد که میتواند هم به کل سیستم آسیب برساند و هم سلامت نیروهای انسانی را به خطر می اندازد ، وو از آنجایی که بالاتر گفته شد این دستگاه مقاومت بیشتری دارد پس احتمال همه ی این خطرها بسیار کمتر میشود . 

  • امکان فعالیت و عدم آسیب در آب شور 

میتوان گفت یکی از مشکلات پمپ های اسیدی این است که در زمان تماس با اسیدهای کلریدی و یا آب شور مقاومت زیادی از خود نشان نمیدهند و در زمان کمی در اثر فعالیت های شیمیایی ، بدنه ی دستگاه و به طبع قطعات داخلی خورده میشوند ولی در این مدل این مشکلات به حداقل می رسد ، به طور که به راحتی میتوان از این دستگاه برای انتقال آب شور بدون هیچ نگرانی استفاده کرد . 

  • قابلیت عملکرد در نقش کف کش 

با توجه به ویژگی هایی که برای این دستگاه گفته شده است ، میتوان پمپ اسیدی استیل 316 را به عنوان کف کش نیز معرفی کرد ؛ به همین دلیل در برخی مناطق از آن برای پمپاژ آب های کثیف و یا فاضلابی استفاده کرده . 

  • توانایی کار در دمای 50 درجه سانتی گراد
  •  پمپاژ سیال تا ارتفاع 30 متری

یکی از عیب های بزرگ پمپ اسیدی استیل 316 این است که توانایی کار در ارتفاع زیاد را ندارد ، به همین دلیل نمیتوان از آن برای پمپاژ سیالاتی که باید از یک ارتفاع نسبتا زیاد مانند چاه و … بگذرند ، استفاده شود . 

 

گروه صنعتی درویش یکی از قدیمی ترین و بزرگترین وارد کنندگان ابزارآلات صنعتی میباشد که به دلیل فعالیت چند ساله ی خود در بیشتر شهرهای کشور مشتری های خاص خود را دارد ، به همین دلیل خدماتی همچون مشاوره ی قبل از خرید ، مشاوره های بعد از خرید و نصب دستگاه ، گارانتی و … را به صورت کامل و رایگان به مشتریان خود ارائه میدهد .

‫0/5 ‫(0 نظر)

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *