پمپ اسید شویی صنعتی


پمپ اسیدشویی صنعتی یک نوع دیگر از پمپ های صنعتی میباشد که با اسم های پمپ ضد اسید ، پمپ پلیمری یا تفلونی نیز نامیده میشود که از دسته ی پمپ های سانتریفیوژ به حساب آمده و به دلیل کاربرد آن در انواع صنایع و فعالیت ها برندهای مختلفی آن را تولید میکند . 

پمپ اسیدشویی صنعتی با توجه به نام آن بیشتر در صنایعی که سیالات آن حالت اسیدی و یا خورندگی دارند به کار برده میشود ولی به هرحال انتخاب آن باید با توجه به نوع سیال و فعالیت آن انجام شود .

فروشگاه درویش یکی از وارد کنندگان بزرگ و اصلی وسایلهای صنعتی از جمله پمپ های صنعتی که میباشد ؛ با توجه به سابقه ی چند ساله ی مجموعه درویش در عرضه کردن این نوع محصولات بهترین خدمات را به راحتی به شما عرضه کند و از ایجاد هرگونه مشکل و سختی برای مشتری در زمان خرید جلوگیری کند . 

همانطور که گفته شد از این نوع پمپ ها برای پمپاژ سیالات اسیدی به خصوص در صنایع غذایی و بهداشتی به کاربرده میشود ، نوع و سری های مختلفی از این پمپ ها تولید و وارد بازار میشوند که نوع های بسیار مقاوم آن در صنایعی استفاده میشود که به صورت مستقیم از اسید برای پمپاژ استفاده میشود . 

این پمپ برای پمپاژ اسید سیتریک ، اسید هیدروفلوریک ، اسید فسفریک و اسید نیتریک بسیار مناسب بوده و بدون هیچ گونه خطری وظیفه خود را انجام میدهند . 

در زمان استفاده از این نوع باید دقت داشته باشید که در صورت اسیدی بودن سیال ، فعالیتهای امنیتی مورد نیاز را انجام دهید زیرا به طور کلی هیچ دستگاهی نمیتواند به طور صد در صدی از سلامت نیروی انسانی مراقبت کند . 

انتخاب پمپ مناسب

در انتخاب این نوع از پمپ ها باید دقت بسیار زیادی به خرج دهید ، زیرا اگر فعالیت شما در دسته غذایی و بهداشتی باشد میدانید که دستگاه باید استرلیزه بوده و به هیچ عنوان خاصیت های شیمیایی مواد غذایی ( مانند رب و سس و … ) به بدنه و چرخدنده های درون دستگاه آسیب وارد کنندگان زیرا در غیر این صورت امکان مسمومیت غذایی بسیار بالا رفته و شما متحمل ضرر و خسارت های جبران ناپذیری میشوید .

همینطور در صنایعی که به طور مستقیم از اسید های مختلف استفاده میشود ، هم باید مدلی انتخاب شود که مواد سازنده ی قطعات داخلی در برابر آن مقاوم بوده و همینطور باید با توجه به خطرناکی مقدار سیال مورد استفاده ، امکان نشت را به حداقل برسانید زیرا در صورت خارج شدن اسید از درون دستگاه هم ممکن است بدنه ی دستگاه آسیب ببیند و هم برای نیروهای انسانی اطراف دستگاه از لحاظ استشمام خطرناک بوده و در بعضی اوقات امکان اشتعال نیز وجود دارد . 

نکات مهم در هنگام استفاده از پمپ

جنس سیال : 

نوع سیال باید از لحاظ مقدار درصد خورندگی به طور درست بررسی شود ، همینطور مقدار ذرات جامد داخلی یا ویسکوزیته نیز با خبر بوده و در صورت حساسیت سیال به مقدار دما یا حساسیت بافتی مهم سیال نیز باید در نظر گرفته شود . 

دمای مورد نیاز فعالیت :

این مورد باید هم دمای محیطی حساب شود هم عملیات پمپاژ ، زیرا حرارت بیش از حد باعث داغ شدن دستگاه و در مدت کی میتواند باعث آسیب دیدگی و حتی از کار افتادن آن شود . 

نحوه نصب : 

نحوه ی نصب به دو عامل اصلی روش وارد شدن سیال به دستگاه و میزان فضای موجود در محیط کار میباشد ، در بعضی فعالیت ها به دلیل کمبود فضا فقط باید دستگاه از بالا وصل شود و… این شرایط بسیار مهم بوده زیرا در صورت نصب غیر مناسب هم امکان نشت بالا رفته و به مراتب امکان آسیب دستگاه نیز بالاتر میرود . 

جنس دستگاه : 

پمپ اسیدشویی به صورت کلی از پلی پروپیلن و مواد اولیه ای که در برابر خورندگی مقاوم هستند ساخته میشود ولی ممکن است برخی سیالات خورندگی کم و بعضی خورندگی بسیار بالایی داشته باشند به همین دلیل جنیس قطعات داخلی در این زمینه بسیار حائز اهمیت میباشد . 

همکاران ما در این مجموعه حتی در خارج از ساعات کاری همواره آماده ی ارائه ی خدمات میباشد و با قرار دادن راه ارتباطی متفاوت میتوانید در صورت نیاز از مشاوره ی رایگان قبل از خرید نیز استفاده نمایید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ماصفحه اصلیچت آنلاین