تعمیر پمپ های اسیدی

تعمیرات پمپ اسیدی

همانطور که میدانید پمپ ضد اسید یکی از مقاوم ترین و پر استفاده ترین پمپ های صنعتی میباشد که از آن در صنایع و فعالیت های مختلفی استفاده میشود؛ برای مثال در زمینه های مرتبط به پمپاژ و انتقال اسیدها ، مواد غذایی و … 

قابل حدس است که موادهایی در این سیستم ها قرار دارند که یا باید استرلیزه بماند ( مانند مواد غذایی ) و یا باید از نشت آن به بیرون از دستگاه جلوگیری کرد، که هر دوی این مسئله ها با استفاده از پمپ اسیدی رعایت میشوند ولی یک مشکلی وجود دارد ؛ طول عمر دستگاه و قطعات درونی آن. 

هر چه که بگوییم قطعات درونی دستگاه از فلزهایی تهیه شده اند که در برابر خوردگی و اسیدها مقاومت بالایی دارند ولی به طول 100 مقاوم نیستند و در طول زمان بالاخره دچار فرسایش شده و از کار می افتند؛ به همین دلیل است که پس از مدت مشخصی کار کردن با دستگاه بهتر است که وضعیت قطعات درونی آن مرتب چک شود تا در زمان ایجاد مشکل سریعا متوجه شده و دستگاه را به یک تعمیرکار برسانید. 

مشکلات نتیجه ی پشت گوش انداختن تعمیر 

در ابتدا مطلب نیز گفته شد که در این نوع مدل پمپ، موادهای خاص و قابل اهمیتی قرار دارد که در عین اهمیت سالم ماندن نباید به بیرون از دستگاه نیز نشت پیدا کنند، برای مثال: 

در صنایعی که از آن از اسیدهای قوی و سنگین استفاده میشود، اگه دستگاه آسیب ببیند و افراد تعمیر دستگاه را چه به عمد یا چه غیرعمد عقب بیندازند، ممکن است که اسید آنقدر به دستگاه آسیب برساند که کل قطعات داخلی جدی دیده و دیگر قابل کار کردن نباشد و یا به بیرون از دستگاه نشت پیدا کنند که در این صورت هم پوسته دستگاه خورده شده و  قطعات آسیب میبینند و هم ممکن است به نیروی انسانی مشغول به کار در اطراف دستگاه نیز آسیب های جدی وارد شود. 

از طرفی دیگر گفته شد که در این پمپ ها از مواد غذایی نیز استفاده میشود، همانطور که معلوم است در پمپاژ مواد غذایی باید اصول بهداشتی رعایت شود و قطعات داخلی دستگاه به هیچ عنوان نباید حتی یکم زنگ زدگی یا فرسودگی داشته باشد زیرا در اینصورت ممکن است غذای به فلزات قطعات مسموم شده و اثرات غیرقابل جبرانی داشته باشد و همینطور بعضی مواد غذایی مانند رب و سس گوجه فرنگی خودشان نیز خاصیت آسیدی دارند و در صورتی که فلز درون دستگاه خورده شده باشد ممکن است هم دستگاه آسیب ببیند و هم مواد غذایی. 

از این پمپ برای پمپاژ مواد های حساس به برش نیز استفاده میشود، این نوع از موادها اهمیت بافت آنها بالا میباشد و در حین پمپاژ انتقال نباید به هیچ عنوان بافت آنها عوض شود که در صورت فرسودگی دستگاه این مورد رعایت نمیشود. تا اینجا متوجه شدید که اهمیت پمپ به چه صورت است و به چه دلایلی در صورت نیاز باید به سرعت تعمیر شود. 

خوشبختانه قطعات درونی این پمپ به راحتی در بازار یافت شده و پیدا کردن آنها برای تعویض مشکلی ندارد ولی از طرفی یکی از خدمات بزرگ و باب میل مشتریان فروشگاه درویش ، خدمات پس از فروش و تعمیر دستگاه میباشد. 

همکاران ما در صورت مراجعه ی شما برای تعمیر، بدون اینکه نیازی به کار اضافه ای از شما باشد، خودشان قطعات را پیدا کرده و پس از سرهم کردن دوباره ی دستگاه آن را به شما تحویل میدهند. 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *